Kültürel
14 Temmuz 2021

Türkiye’nin Gezi Rehberi Bu Kitapta

Körfez Belediyesi’nde Sanat Tarihçisi olarak görev yapan Selami Taştan’ın “Türkiye’nin Tarih Kültür Turizm ve Tabiat Varlıkları & Gezi ve Seyahat Rehberi” adlı kaynak eserinin 1.cildi yayımlandı.

“Körfez Belediyesi’nin Kültür Hizmeti” logosuyla yayımlanan eserin, kendisine takdimi sırasında bir açıklama yapan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Belediyemizde görev yapan bir arkadaşımızın bu denli detay ve zengin içerik barındıran bir eseri hazırlayıp Türk yayım hayatına kazandırmış olmasını çok önemli buluyorum. Bu çalışmayı sahiplenmemiz ve destek olmamızın gereğine inandığımız için, bir kültür hizmeti olarak araştırmacı, seyahatsever ve kitapseverlerle buluşturmak istedik.

ÇOK ÖNEMSİYORUM
Hem kitabı hem de bu hizmetimizi çok önemsiyorum. Bu vesileyle eserin yazarı arkadaşımıza emeklerinden, titiz ve disiplinli çalışmasından ve böyle bir eseri belediyemiz ve ülkemize kazandırmış olmasından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e imzalı kitabını takdim eden Selami Taştan da Başkan Söğüt’e desteğinden dolayı teşekkür etti.

EMEĞE SAYGI BÜYÜK
Taştan, “Bilgiye kültüre ve emeğe bu kadar yakın duran, teşvik eden ve imkan sunan bir belediye başkanıyla çalışmanın ayrıcalığını yaşıyorum. Kitabımın önemini, kitabıma verilen değerden ve destekten ayrı düşünemem. Bu vesileyle Belediye Başkanım Şener Söğüt Bey’e en içten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Taştan ayrıca Başkan Yardımcısı Osman Yurt’a da kitabını takdim etti.

3 BÖLGE, 37 İL VE 488 İLÇE
Belediye 
başkan yardımcıları ve daire müdürlerine de takdim edilen kitap; 13 yıllık seyahat, araştırma, inceleme ve derlemelerden oluşuyor. Eserin ilk cildi, Ege, Karadeniz ve Marmara bölgelerinde bulunan 37 il ve 488 ilçenin belirlenmiş 273 kritere göre incelenmesinden oluşuyor. 1.ciltte 24 bin kayıt bulunuyor. Yazım çalışması devam eden 2.ciltte ise kalan diğer dört bölge incelenecek.

Benzer Haberler