Kültürel
10 Aralık 2019

“Tarihi Değerlerimizi Koruyup Yaşatacağız”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, restorasyonu tamamlanan Taşköprü ve çevresinde incelemelerde bulundu. Başkan Söğüt, “Tarihi değerlerimizi koruyup gelecek nesillere aktaracağız” dedi

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Levent Yılmaz, Koordinatör Selahattin Kabadayıoğlu ve birim müdürleri ile birlikte köyler bölgesinde incelemelerde bulundu. Restorasyonu geçtiğimiz sene tamamlanan tarihi taş köprüde de incelemelerde bulunan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Tarih, bir milletin sadece mazisi değil, istikbalinin de pusulasıdır. Tarihi değerlerimizi de korumak ve yaşatmak, bizim her zaman önceliğimiz olacaktır” dedi.

EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞATACAĞIZ

Tarihi Taşköprü’nün çevresinde incelemelerde bulunan ve bölgenin dokusunu ortaya çıkartacak projeleri hayata geçireceklerini belirten Başkan Şener Söğüt, “Şehrimizde var olan kültürel ve tarihsel mirasın emanetçisi olacak ve bu emaneti en güzel şekilde yaşatacağız. Hizmetlerimizde, her işi hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız” ifadelerini kullandı.

2 BİN YILLIK GEÇMİŞ

Taşköprü bölgesinin adını bu köprüden aldığını belirten Başkan Şener Söğüt, “2 bin 150 yıllık bir geçmişi var. Restorasyonu geçtiğimiz yıl tamamlandı. Tarihi bir eserin Körfez’e ve Kocaeli’ye yeniden kazandırılmasından dolayı son derece mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Körfez'in tarihi değerlerini tek tek gün yüzüne çıkararak turizme katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Benzer Haberler