Spor
17 Aralık 2020

Şirinyalı ve Kalburcu Doğalgaza Kavuştu

Körfez’de yılların sorunu çözüldü; Şirinyalı Mahallesi’ne doğalgaz verildi. Şirinyalı ile birlikte Kalburcu Köyü’nde de doğalgaz sevinci yaşandı. Başkan Söğüt, “Ferhat’ın şirine kavuşması gibi zor oldu ama bugün mutluyuz, sevinçliyiz” dedi.

Körfez’de hem Şirinyalı Mahallesi’nde hem de Kalburcu Köyü’nde doğalgaz sevinci yaşandı. Yılların özleminin giderildiği doğalgaz verme töreni de Şirinyalı’da gerçekleştirildi. Törene; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Garnizon Komutanı Gökhan Güllüoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Başkanı Ramazan Tuna, İZGAZ Genel Müdürü Cem Sakarya, muhtarlar, STK temsilcileri ve bölge sakinleri katıldı.

3.975 METRE ŞEBEKE DÖŞENDİ

Tören öncesinde ilk olarak İZGAZ Genel Müdürü Cem Sakarya konuşma gerçekleştirdi. “Her noktanın doğalgaz konforu ile buluşması adına sıkı bir çalışma yürütüyoruz diyen Sakarya, “447 hane için 3.975 metre doğalgaza şebekesi döşedik. Özel bir teknikle çalışma yürüttük. D-100 ve tren yolu altından özel bir geçiş uyguladık” dedi. Daha sonra da Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt konuşma gerçekleştirdi.

20 YILLIK ÖZLEM BİTTİ

Başkan Şener Söğüt, “Doğalgaz gibi önemli bir enerji kaynağını Şirinyalı Mahallemize kavuşturmuş olduk. Bu hakikaten çok önemli bir hizmet. Bu hizmeti getirirken Şirinyalı Mahallemize biraz da geç getirmiş olduk. İZGAZ Genel Müdürümüz buraya doğalgaz getirmenin zorluğunu anlattı. Gece gündüz demeden İZGAZ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte teknik ve bürokratik engelleri aştık. 20 yıl sonra Doğalgazı Şirinyalı’mız ile buluşturduk.

FERHAT GİBİ DAĞLARI DELDİK

Adeta dağları delerek Şirinyalı’ya ve Kalburcu’ya getirdik. Ferhat’ın Şirin’e kavuşması gibi zor oldu ama bugün mutluyuz, sevinçliyiz. Hizmetlerin en güzeline layık olan Şirinyalı’ya doğalgazı güven ve sağlıkla kullanmayı nasip etsin. Kalburcu Köyümüze de bununla birlikte doğalgazı getirmiş olduk. Şehirde ne varsa köylerimizde de o hizmet olsun istiyorduk. Bugün hamdolsun Kalburcu Köyümüzede belediye olarak bizler de üst yapı anlamında destek vererek bu hizmeti kalburcu köyümüze getirdik.

1.000 HANEYE DOĞALGAZ VERİLDİ

Bugün itibari ile 1.000’e yakın konutun doğalgaz kullanımının altlığını hazırlamış olduk. Vatandaşlarımız aboneliklerini açtırıp gerekli tefrişatlarını yaptırıp doğalgazlarını kullanmaya başlayabilirler. Körfez Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak yerel anlamda da önemli hizmetlerle vatandaşlarımızı buluşturmaya devam ediyoruz. Bu anlamda şahsım ve Körfez halkı adına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

DİĞER KÖYLERİMİZE DE ULAŞTIRACAĞIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da konuşmasında, “Bugün buraya doğalgazı getiriyor olmak geçte olsa gerçekten önemli. 450 hane Şirinyalı’da, 350 hane de Kalburcu da olmak üzere bine yakın vatandaşlarımız doğalgazın konforu ile buluşmuş olacak. Şu an doğalgazı götüreceğimiz bazı köylerimiz daha var. Onlara da en kısa sürede doğalgazı ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

HER NOKTAYA ESERLER BIRAKIYORUZ

“Kocaeli’nin her noktasında; adım adım geziyoruz eserler bırakıyoruz” diyen Tahir Büyükakın, “. Aynı şeyi Cumhurbaşkanımız da Türkiye’de ve dünyanın çeşitli noktalarında yapmaya devam ediyor. Doğalgaz rezervlerinin bulunması ile birlikte Türkiye’nin geleceği bu enerji kaynaklarıyla ve ekonominin daha rekabetçi hale gelmesinden dolayı güçlü noktaya ilerleyecek. 
Türkiye stratejik olarak da dünyada çok önemli adımlar atıyor. Bunun da sesleri geliyor. Ne zaman Türkiye ayağa kalkmaya başlasa, birileri bizleri aşağıya çekmeye çalışıyor” dedi.

BİZİM MESELEMİZ HİZMET MESELESİ

 “Bu şehrin her karışında damgamızı vurmak adına gece gündüz çalışacağız” diyen Başkan Büyükakın, “Biz bu millete hizmet emek için ant içmişiz, yol yürüyoruz. Asıl mesele millete hizmet meselesi. Bu yoldan dönmemeye de ant içtik. Bu vesileyle değerli Körfez Belediye Başkanımız Şener Söğüt’e ve İZGAZ yetkililerine yılların özlemini sonlandırdığı için, Kalburcu’yu sevindirdiği için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Benzer Haberler