Kültürel
13 Temmuz 2020

Roman Kardeşlerimizin Yanındayız

Roman Dernekleri Konfederasyonu’nu ağırlayan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Körfez’in kültürel zenginliğine renk katan kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Türkiye Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, Körfez Romanlar Derneği Başkanı Bayram Denizci ve beraberindeki yöneticileri ağırladı. Karşılıklı görüş alışverişin gerçekleştirildiği ziyarette konuşan Ahmet Çokyaşar, Başkan Şener Söğüt’e bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Başkan Söğüt’e el yapımı gemi hediye edildi.

KÖRFEZ BİR MOZAİK

Başkan Şener Söğüt, Körfez’in bir kültür mozaiği olduğunu belirterek, “Şehrimizde ve ülkemize Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Roman'ıyla, Boşnak'ıyla tüm kesimlerden vatandaşlarımızla bir ve kardeşiz. Bu doğrultuda da çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Roman kültürünün yaşatmak önemli.

ROMAN EVİ PROJESİ

Bu doğrultuda da Cumhurbaşkanlığımızın hazırladığı eylem planında yer alan her türlü adımı atacağız. İlçemizde yaşayan roman vatandaşlarımız için Esentepe Mahallemizde kültür evi projesini hazırladık. İki katlı bir bina olacak.

BAŞKAN SÖĞÜT’E TEŞEKKÜR

Alt katında kültürel ve sosyal etkinliklerinizi düzenleyebileceğiniz, çocuklarımızın kitap okuyarak vakit geçireceği, eğitimlerin verilebileceği çok amaçlı bir salon olacak. Roman çocuklarımızın okuması için ne gerekiyorsa yapalım istiyorum” dedi. Genel Başkan Ahmet Çokyaşar ve Körfez Dernek Başkanı Bayram Denizci, Başkan Söğüt’e proje dolayısıyla teşekkür etti.

Benzer Haberler