Kültürel
10 Aralık 2019

Körfez Kent Konseyi’nde Nazmi Akın Dönemi

Körfez Kent Konseyi’nin 4. Olağan Genel Kurulu, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkanlığa, Nazmi Akın seçildi.

Körfez Kent Konseyi’nin 4. Olağan Genel Kurulu, Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye; Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Başkan Yardımcıları, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, siyasi parti temsilcileri,  STK Başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Divan kurulunun oluşması sonrasında mevcut başkan İsa Taş, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

ÇALIŞMALARINIZ ÖRNEK OLUYOR

Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm de konuşmasında Kent Konseylerinin sorunların ortak ile çözümünde önemli rol üstlendiğini belirterek, “Tabi Türkiye ölçeğinde istenilen noktada mıyız dersek? Maalesef değil. Ama Körfez ve Kocaeli, gerçekten çalışmaları ve projeleri ile diğer illerdeki kent konseylerine çok güzel örnek oluyor” dedi. Görüm’ün ardından Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de bir konuşma gerçekleştirdi.

SİVİL BAKIŞ AÇISI ÖNEMLİ

Başkan Söğüt, “Körfez Kent Konseyimizin genel kurulu için buradayız. Bu bir bayrak değişim töreni.  Eski yönetimiz gerçekten ilçemize değer katan çalışmalara imza attılar. Ben Başkanımıza ve yönetimine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Kentlilik bilincini arttırmak, sosyal, kültür gücünü daha yukarılara taşımak gibi bir çok değeri katacak bir kurum. 21. Yüzyıl, STK’larımızın yılı. Sivil bir bakış açısı, kent vizyonuna değer katacaktır” dedi.

BİRLİKTE DAHA GÜZEL NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ

Körfez’de birçok hemşehri derneği, vakıf ve oda olduğunu belirten Başkan Söğüt, “Bunlar kentimizin önemli dinamikleridir. Körfez sanayisi ile doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile çok kıymetli ve değerlidir. Bütün bunların getirmiş olduğu güzellikler kadar, yükler de var. Bu güzelliklerimizi ayağa kaldırıp, sıkıntılarımızı da birlikte istişare ederek, birlikte yöneterek aşacağız. İlçemizi birlikte daha güzel noktaya taşıyacağız” dedi.

KÖRFEZ’E ÇOK ŞEY KATACAĞIZ

Başkan Şener Söğüt’ün ardından komisyonların faaliyetleri tek tek anlatıldı. Konuşmaların ardından aday olan tek liste oy birliği ile kabul edildi. Başkanlığa seçilen Nazi Akın da oylama sonrası teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Akın, “Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ile birlikte güzel projeleri ilçemize kazandırmak adına var gücümüzle çalışacağız. Zor bir yükün altına girdiğimizin farkındayız. Ancak biz inanıyoruz ki; biz gönüllerimizi ortaya koyar, omuz omuza verirsek Körfez’e katacağımız çok daha şey var. Bu konuda kendime ve ekibime güveniyorum” dedi

Benzer Haberler