Spor
5 Temmuz 2021

Körfez’de Amatör Spor Kulüplerine Büyük Destek
Körfez’deki amatör spor kulüpleri ile bir araya gelen Başkan Söğüt, kulüplere 400 bin TL’lik nakit desteği sağladıklarını, bu yıl 50 milyon TL’lik tesis yatırımının da hayata geçeceğini belirtti.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, ilçede bulunan amatör spor kulübü başkan, yönetici ve teknik heyetleri ile bir araya geldi. Tütünçiftlik Nazende’de gerçekleştirilen buluşmaya Başkan Şener Söğüt dışında İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Çetin Malkoç, KASKF Başkanı Murat Aydın, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kulüpler Birliği Başkan Vekili Muhammed Emin Kılıç, ilçedeki amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

AYDIN, “TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİ YOK”
Toplantıda ilk olarak söz alarak konuşan Körfez Kulüpler Birliği Başkan Vekili Muhammed Emin Kılıç, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın da teşekkür ederek başladığı konuşmasında Kocaeli’nde ve Körfez’deki tesis altyapısına övgüde bulunarak, “İnanın Türkiye’nin hiçbir yerinde Kocaeli’ndeki gibi tesisleşme ve yerel belediyelerin desteğini görmeniz imkansız” dedi.

GENÇLERE EN BÜYÜK DESTEK
Körfez’de amatör spor kulüplerine yapılan desteği 12 ilçede tek olduğunu belirten Aydın, “Bu gerçekten çok önemli. Siz hizmet ettiğiniz için; gençlere katkı verdiğiniz için Başkanımız da sizleri ve gençleri sevdiği için desteğini veriyor. Genel anlamda baktığımız zaman 12 ilçe içerisinde Körfez’in yeri ayrı. Körfez samimi söyleyebilirim bu noktada çok daha amaca uygun ve önemli destek ile katkı sunuyor. Tüm camiamız adına teşekkür ediyorum” dedi.

ALKIŞI HAK EDEN KULÜPLERİMİZ
İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Çetin Malkoç da kısa bir konuşma yaparak Körfez’deki birlik ve beraberliğin önemine değindi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de 1,5 yıllık aradan sonra bir araya gelmenin önemli olduğunu belirterek, “Spor camiamız pandemi sürecinden gerçekten kötü etkilendi. Az önce de konuşmacılarımız şahsımla ilgili övgüyle sözler sarf etti. Asıl iltifatı hak eden, asıl güzelliği hak eden, fedakârlığı yapan sizlersiniz. Alkışı hak eden sizlersiniz” dedi.

4 BİN SPORCUMUZ VAR
Körfez Belediyesi olarak spora ve kulüplere desteğin her zaman süreceğini belirten Başkan Şener Söğüt, “Bu desteğimizi her zaman devam ettireceğiz. Başarıda bununla beraber gelecektir. Hamdolsun ediyoruz da aslında. Bugün Gençlerbirliği Spor Kulübü’müzde 4 bin sporcumuz var. Bunun 1.000’e yakını lisanslı.

50 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Bu dönem 5 ayrı bölgede spor tesisi yapacağız. 10 milyon TL’lik yatırım olacak. En önemlisi ise Körfez’de seyirci kapasiteli spor salonu eksiğimiz vardı. Bakanlıkla birlikte 40 milyon TL’ye yakın bir yatırım ile spor salonu ve gençlik merkezini de hayata geçireceğiz. 1-2 ay içerisinde projesi tamamlanacak ve bu yıl içerisinde ihalesini gerçekleştirmiş olacağız. Toplamda 50 milyon TL’nin üzerinde sadece spora yatırım yapacağız.

400 BİN TL’LİK DESTEK
Mecliste en son bir karar aldık. Amatör spor kulüplerimize toplamda 400 bin TL’yi bulan bir yardımda bulunuyoruz. Bizim neticede spora bütçemizden ayıracağımız pay kanunla sınırlı. Belirli bir rakamı geçemiyoruz. Biz de bunu diğer işletme giderlerimiz ile birlikte en üst seviyede kullanıyoruz. BAL Futbol Ligi için 40 bin TL, Birinci Amatör Futbol Ligi için 19 bin 360 TL, İkinci Amatör Futbol Ligi için 13 bin 300 TL, diğer spor dallarına ise 9 bin TL'lik destek de bulunacağız.

DESTEĞİMİZİ ASLA ESİRGEMEYECEĞİZ
Böyle bir desteğin başka ilçede olmadığını öğrendik. Bu harcadığımız paralar boşa gitmiyor, Körfez’in çocuklarının sporla daha fazla vakit harcaması için kullanılıyor. Bu desteği verirken hiç tereddüt etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Hedefimiz Körfez’i sporun başkenti haline getirmek” dedi. Başkan Şener Söğüt’ün konuşmasının ardından kulüp yöneticilerine temsili çekler takdim edildi.

 

Benzer Haberler