Kültürel
20 Haziran 2020

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün Babalar Günü Mesajı 

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt,  Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Söğüt mesajında, “Annelerimiz nasıl ki ailenin temel taşı ise babalar da ailenin temel direğidir. Babalar evlatları için daima büyük bir fedakârlık içinde, tecrübeleriyle bizlere yol gösteren, imkânlarını ve maddi-manevi her türlü desteğini bizlere sunandır” dedi.

BABALARIMIZ ROL MODELDİR

Hiçbir karşılık beklemeden yaşam boyu varlıklarıyla bize güç veren, şefkat ve sevgisini bizden esirgemeyen babalarımız, geleceğe hazırlanmamız ve sosyal hayata atılmamız konusunda önemli yer tutar. Ailesi için yüklendiği sorumluluğun bilincinde olan babalar, aynı zamanda sağlıklı bir toplumun oluşmasının en önemli etkenidir. Hiçbir karşılık beklemeden fedakârca bizleri yetiştiren,  güven içerisinde geleceğe hazırlayan babalarımız, hayat yolculuğumuzda iyi birer rol model olarak her türlü zorluğa göğüs germeyi, mücadele etmeyi, her koşulda ayakta kalmayı öğretir ve tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatır” ifadelerine yer verdi.

ŞEHİTLERİMİZİN BABALARININ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM

Başkan Şener Söğüt ayrıca mesajında evlatlarını bu vatan uğruna şehit vermiş babaları da unutmadı. Söğüt,  Şehit babası olmak şereflerin en yücesidir diyerek, “Vatan toprağı için canlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizin anne ve babaları bizlere emanettir. Şehitlerimizin bu emanetlerine sevgi ve saygıyı göstermek en temel görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit babaları olmak üzere, bütün babalarımızın babalar gününü kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler