Spor
11 Mart 2021

İstiklal Marşı’mız Bir Milletin Yeniden Dirilişidir

İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Şener Söğüt, “‘Korkma’ sözcüğüyle başlayan ve her bir mısrasında bizlere çok şey katan bu eserin ruhu, sonsuza dek bizlere yol göstermeye devam edecektir” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Türk milletinin yeniden doğuşunun Mehmet Akif Ersoy tarafından dizelere döküldüğü İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Söğüt, Tam bir asır önce Yüce Meclis’te kabul edilen İstiklal Marşı; yeniden var olma çağrısı, bir milletin yeniden dirilişidir. ‘Korkma’ sözcüğüyle başlayan ve her bir mısrasında bizlere çok şey katan bu eserin ruhu, sonsuza dek bizlere yol göstermeye devam edecektir.

YOL GÖSTERMEYE DEVAM EDECEK

Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olarak öylesine güzel ifade etmiştir ki, bu dizeler onun kaleminden çıkıp artık milletimize mal olmuştur. Milletimizin duygularına tercüman olan bu destansı eser aynı zamanda; vatan, millet, istiklal ve din sevgisiyle yoğrulmuş milletimizin, kutsal değerlerine göz dikenlere karşı gösterdiği kahramanca duruşun eşsiz dizelerle tezahürüdür.

RAHMET VE MİNNETLE…

Bu vesilesiyle başta milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere vatan uğruna her şeyiyle yılmadan mücadele eden aziz kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.


 

Benzer Haberler