Kültürel
2 Temmuz 2021

Hereke Halısı İçin Önemli Proje

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Hereke’de tarihi binayı sadece Hereke Halısı için restore edeceklerini belirterek, “Atacağımız adım, Hereke Halısı’nın değerinin kaybolmaması ve gelecek nesillere aktarılması için” dedi.

Körfez Belediyesi’nin Temmuz Ayı Meclisi Toplantısı’nda Hereke Halısı için önemli bir karar alındı. Başkan Şener Söğüt, Hereke Halısı’nın değerinin kaybolmaması adına önemli adımlar attıklarını belirterek, “Hereke Kalemiz içerisinde restorasyon çalışması devam ediyor. İç kısımda bir sergi salonumuz olacak. Buna ek olarak Hereke’nin merkezinde de bir yer yapacağız.

DEĞERİNİ KORUYACAĞIZ
Tarihi bir bina var. Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün tahsisinde bir bina. Onlarla birlikte iş birliği yaparak güzel bir projeyi hayata geçireceğiz. Bu tarihi binayı restore edeceğiz. İçerisinde hem Hereke Halısı hem de İpekli Dokuma kurslarının açılmasını planlıyoruz. Burada satış reyonu ve sergi salonu da olacak. Hereke Halısı’nın değerinin kaybolmaması ve gelecek nesilllere aktarılması adına önemli bir çalışma” dedi.

 

 

Benzer Haberler