Spor
2 Ekim 2019

 “Hep Birlikte Sürdürülebilir Projeler Üretmeliyiz”

Körfez Amatör Spor Kulüpler Birliği üyeleri ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’ı ağırlayan Başkan Şener Söğüt, “Hep birlikte sürdürülebilir projeler üretmeliyiz. Biz her zaman bu konuda açığız” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Körfez Amatör Spor Kulüpler Birliği üyeleri ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’ı makamında ağırladı. Körfez Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Tarık Gürgen ve yönetimi ile Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’ı ağırlayan Başkan Şener Söğüt, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

MODERN SPOR TESİSLERİ

Körfez’de spor tesislerinin sayısının çoğaltılması ve daha modern hale getirilmesi noktasında Büyükşehir Belediyesi ile ortak projeler ürettiklerini belirten Başkan Şener Söğüt, “Kentimizdeki her çocuğumuza ve gencimize ulaşma noktasında spor gerçekten önemli bir etken. Onların daha modern koşullar altında spor yapmalarını sağlamak amacıyla tesis noktasında önemli adımlar attık, atmaya da devam edeceğiz” dedi.

DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Spor sayesinde çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılığın her türlüsünden korunduğunu belirten Başkan Şener Söğüt, “Amatör spor kulüplerimizdeki asıl amaç şampiyonluk ve kupa değil, gençlerimizi ve çocuklarımızı kucaklamak, iyi bir nesil yetiştirmek olmalıdır. Bu noktada da sürdürülebilir projeler üretmeliyiz Biz bu kapsamda yapılacak projelere her türlü desteği vereceğiz” dedi.

HER YIL BİNLERCE ÖĞRENCİ…

Körfez Belediyesi bünyesindeki spor akademilerinde 5 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Başkan Şener Söğüt, “Her yıl binlerce çocuk ve gencimizi sporla tanıştırıyoruz. Körfez Belediyesi bu kapsamda hayata geçirdiği tesisler, verilen eğitimler ile birçok branş ve binlerce sporcu sayısı ile Kocaeli’de spora katkı sağlıyor. Yeni dönemde de spora olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

 


Benzer Haberler