Kültürel
26 Nisan 2021

“Halkımızın Sağlığı İçin Her Adımı Atarız”

Körfez Belediyesi’nin sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan Ramazan Sohbetleri’nin son konuğu Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın oldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilemeyen etkinlikler, sosyal medya platformlarına taşındı. Kültür-sanat etkinlikleri ile Körfezlilere huzurlu bir ramazan yaşatmayı görev edinen Körfez Belediyesi, sosyal medya hesaplarından düzenlenen canlı yayın ve programlarla, kişisel gelişimden sağlığa birçok konuyu ele alıyor.

BAŞHEKİM ŞAŞKIN KONUK OLDU
Körfez Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden düzenlediği Körfez’de Ramazan Sohbetlerinin ikinci haftada ki konuğu, Belediye Başkanı Şener Söğüt ile Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın oldu. Koronavirüs ile mücadelenin ele alındığı program, binlerce vatandaş tarafından izlendi.

BÜYÜK SORUMLULUK ÜSTLENDİLER
Düzenlenen canlı yayın programında vatandaşları selamlayan ve Ramazan ayını tebrik eden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Pandemi süreci olması sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğimiz programımızda, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hüseyin Şaşkın’ı ağırlıyoruz. Hem Başhekimimiz hem de sağlık çalışanlarımız, halkımızın sağlığı adına büyük bir sorumluluk üstlenmiş durumda.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA MİNNETTARIZ
Buradan tüm sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Dinlenmeden, 24 saat görev başında olduklarını biliyoruz. Allah onlardan razı olsun. Pandemi sürecinde göstermiş oldukları fedakârlıkları ve sabırlarından ötürü her bir sağlıkçımıza minnettarız. Sayın başhekimimize vakit ayırarak programımıza katıldığı için teşekkür ediyorum” dedi.

PANDEMİ SÜRECİNİ ANLATTI
Körfezlilerin Ramazan ayını kutlayarak konuşmalarına başlayan Başhekim Hüseyin Şaşkın, “2020 Mart ayından itibaren ülkemizde, koronavirüs salgını süreci başladı. Yaklaşık 1 yıldır gayet güzel yürütülen bir süreç. 15-20 gündür tekrar bir alevlenme sürecine girildi. Bildiğimiz, tanıdığımız bir hastalık değil. Tam bilinen bir tedavisi ise yok. Alternatif bazı tedavilerle, vatandaşlarımızın semptomlarını gidermeye çalışıyoruz. Kurallara uyulması noktasında bizlere, belediyelere, basın mensuplarına önemli görevler düşüyor.

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ
Yaşadığımız salgın, bir sağlık savaşı. Tüm sağlık çalışanlarımızla, devletimizin tüm kurumları ile koordineli bir şekilde salgınla mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Belediye Başkanımız Şener Söğüt, bizlere büyük destek verdi. Sağlık çalışanlarımızın maddi değil, manevi desteğe bu zorlu süreçte çok ihtiyacı var. Vatandaşımız bize, biz onlara destek vererek inşallah bu süreci en hasarsız şekilde atlatmaya gayret ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

TEMİZLİK, MASKE, MESAFE
Koronavirüsü tedbirlerin yendiğini biliyoruz. Bu yüzden salgınla mücadelede ‘temizlik, maske ve mesafe’ kurallarına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Halkımızın, Sağlık Bakanlığımız tarafından hekimlerimiz tarafından yapılan uyarıları dikkate alması gerekiyor. Bu salgının şakası yok. Koronavirüsü, birlikte mücadele ederek atlatacağız” ifadelerinde bulundu.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Sağlıkçılara verdikleri desteklerin devam edeceğini belirten Başkan Söğüt, “İlçe sağlık müdürlüğümüzün, sağlıkçılarımızın, vefa destek gruplarının yanlarında olduk, olmaya devam ediyoruz. İlçe sağlık Müdürlüğümüze hem personel hem de araç desteğinde bulunduk. Salgınla mücadelede, belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapmayı sürdüreceğiz.

HER ADIMI ATMAYA HAZIRIZ 
Sağlıkçılarımızın yanındayız. Körfez Devlet Hastanemiz başta olmak üzere, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilçemizde ki sağlık ocaklarının her ihtiyacını elimizden geldiğince yerine getirmeye gayret gösterdik. Sağlık için ne adım atmak gerekiyorsa, o adımı atmaktan asla çekinmeyiz” şeklinde konuştu. Başkan Şener Söğüt, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hüseyin Şaşkın’a katılımından dolayı teşekkür ederek, plaket takdiminde bulundu.

 

 

Benzer Haberler