Kültürel
14 Temmuz 2020

“Birliğimizi Tüm Dünyaya Gösterdik”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Söğüt mesajında ” Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak, demokrasiye ve Türkiye'nin aydınlık geleceğine sahip çıktı” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt mesajında, "15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize kasteden terör örgütü FETÖ'nün hain darbe girişiminin dördüncü yılındayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına kulak vererek sokaklara, meydanlara çıkan, yüreğinde vatan ve millet sevdası taşıyan vatandaşlarımız o gece kirli hesapları bozarak bir destan yazdı. 

ŞANLI TARİHİN MİRASÇILARIYIZ
 “Bizler, Türküyle, Kürdüyle, Alevisiyle, Sünnisiyle, Lazıyla, Çerkeziyle, bin yıllık şanlı bir tarihin mirasçılarıyız. Vatanımız söz konusuysa, bizler bir millet olmaktan öte tek vücuduz. Bayrağımıza, milli ve manevi değerlerimize uzanan kirli eller karşısında canımız pahasına rağmen tek yumruğuz.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE, GAZİLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUM
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü adıyla tarihe geçen bu büyük zaferin dördüncü yıldönümü vesilesiyle, canları pahasına kanlarıyla üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın” dedi.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
15 Temmuz Gecesi Tütünçiftlik Kültür Merkezi 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’nda özel bir programın yapılacağını ifade eden Başkan Söğüt, saat 21.00'da başlayacak etkinliklere tüm Körfez halkını davet etti. 

Benzer Haberler