Spor
2 Mart 2020

“BEDELİNİ EN AĞIR ŞEKİLDE ÖDEYECEKLER”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerle ilgili taziye mesajı yayımladı. Başkan Söğüt, “Hepimizin gözü yaşlı, acımız çok büyük” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerle ilgili taziye mesajı yayımladı. Başkan Söğüt mesajında, “Mübarek bir gecede İdlib'deki hain saldırı sebebiyle gelen acı haberler yüreğimizi yakmıştır. Milletimizin başı sağolsun. Tarihe savaş suçlusu olarak geçecek terör devletinin başı Esed, saldırıların sorumlusudur.
ULUSLARARASI DÜZENE SALDIRIDIR
Gerek rejimle ilişkileri, gerekse Astana sürecinin bir tarafı olması hasebiyle RF rejimi önleme sorumluluğunu yerine getirmemiştir. Türkiye her türlü faaliyetinde uluslararası hukukun gereğini yerine getirmekte ve uluslararası anlaşmalardan kaynaklanan haklarını sonuna kadar kullanacaktır. Suriye'de yaşananların sadece tek bir ülke ile alakalı değil, tüm dünya ile ilgilidir. Bu saldırıların uluslararası düzene de bir tehdit olduğu gerçeği gözardı edilmemelidir.
DEMOGRAFİK TEMİZLİK YAPIYORLAR
İdlib düşerse milyonlarca Suriyeli mülteci, Türkiye’ye ve Avrupa’ya kaçmaya çalışacak.  Esed rejimi, uluslararası toplumun kayıtsızlığından faydalanarak, bölgede demografik temizlik yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu kalleş saldırının hesabını en ağır şekilde sormakta ve gereğini yapmaktadır. Bedelini en ağır şekilde ödeyeceklerdir” dedi.

 

Benzer Haberler