Kültürel
17 Mart 2021

Başkan Söğüt’ten 18 Mart Mesajı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Söğüt, “Çanakkale Destanı,  İmkânsızlıklar içinde büyük fedakârlıklar ile kazanılan büyük bir zaferdir” dedi

“Çanakkale, Türk Milleti’nin istiklal, istikbal ve bağımsızlığı için destan yazdığı, vatanını canı pahasına koruduğu yerdir” diyen Başkan Şener Söğüt, “Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası, insanlık tarihinde eşine az rastlanan bir kahramanlık destanıdır.

DÜN, BUGÜN VE DAİMA SAHİP ÇIKMALIYIZ
İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da ‘Sahipsiz olan memleketin batması haktır; Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır’ dizeleri gibi; kahraman ordumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında tarihi bir başarıya imza atmıştır. Bugün, üzerinde yaşadığımız bu topraklarda bayrağımız dalgalanıyorsa, atalarımızın orada kanını ve canını vermesiyle olmuştur. Dünyada bir emsali daha bulunmayan, yüce milletimiz ile kahraman ordumuzun büyük fedakârlıklarla kazandığı bu zaferin önemini gençlerimize ve gelecek nesillerimize aktarmak, büyük vazifemizdir.

RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM
Tüm bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106’ıncı yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm kahramanlarımızı, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum ” şeklinde konuştu. 

Benzer Haberler