Kültürel
23 Ağustos 2021

Başkan Söğüt, “STK’lar Kentimizin Değeridir”
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Esentepe Mahallesi’nde bulunan iki derneği ziyaret etti. Derneklere önemli görevler düştüğünü belirten Başkan Söğüt, “Bizi biz yapan değerlere sahip çıkalım, yaşatalım” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Esentepe Mahallesi’nde bulunan iki derneği ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Hasan Ayaz ve AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna’nın da katıldığı ziyaretlerde ilk olarak Esentepe Ulu Camii Derneği’ni ziyaret eden Başkan Şener Söğüt, burada vatandaşlarla sohbet etti.

ÖNEMLİ ROL ÜSTLENİYORSUNUZ
Başkan Şener Söğüt ve beraberindeki heyet daha sonra Kars Akbaba Çerme Köyleri Derneği’ni ziyaret etti. Burada dernek üyeleriyle sohbet eden Başkan Söğüt, STK’ların önemine değindi. “Derneklerimiz güzel ve köklü örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı güçlü oluşumlardır” diyen Başkan Söğüt, bu değerlerin yaşatılmasında da derneklerin önemli rol üstlendiğini belirtti.

DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Başkan Söğüt, “Bizi biz yapan bu değerlerin yaşatılması için aile bireylerinden başlayarak anıların canlı tutulmasını sağlayan derneklerimizin önemi yadsınamaz. Ben, bu değerleri yaşatma çabalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. STK’larımız kentimizin birer değeri. Bizler de her zaman elimizden gelen desteği sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler