Eğitim
2 Mart 2020

Başkan Söğüt, “Her Alanda Kendinizi Geliştirin”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Gençlik Buluşmaları kapsamında Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Başkan Söğüt, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Başladığınız bir işi mutlaka neticelendirin. Her alanda kendinizi geliştirin” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Gençlik Buluşmaları kapsamında Tüpraş 50. Yıl Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Okul toplantı salonunda gerçekleştirilen buluşmada ilk olarak söz alan Okul Müdürü Veysel Okudan, Başkan Şener Söğüt’e katılımından dolayı teşekkür etti. Daha sonra Başkan Şener Söğüt, gençlere seslendi, onların sorularını cevapladı.

MEZUN OLDUĞUM OKUL

 “Gençlerle bir arada olmayı, fikir ve düşüncelerini dinlemeyi önemsiyor, gençlerimize güveniyorum” diyen Başkan Şener Söğüt, “Özellikle bu okulda olmak benim için ayrıca önemli. Ortaokul ve lise olmak üzere 6 yıl bu okulda okudum ve buradan mezun oldum. Hayatımın en güzel yıllarının geçtiği bu okul beni hayata hazırladı. Şimdi sizler bu sıralardasınız ve bu ülke sizlerden çok şey bekliyor.

BU ÜLKENİN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ

Okul benim için kıymetli ama içerisinde yer alan sizler daha da kıymetlisiniz. Bu ülkenin geleceğisiniz. Bizler bugün bu ülkeyi ya da kenti yöneten insanlar pozisyonundayız. Yarın bizler olmayacağız ve bu görevi sizlere devredeceğiz. O zaman sizleri ne kadar nitelikli, donanımlı yetiştirir hayata hazırlarsak, ülkemiz o kadar güçlü olacak” dedi.

MUTLAKA BİR SPOR DALIYLA İLGİLENİN

Her gencin mutlaka bir spor dalıyla ilgilenmesi gerektiğinin de altını çizen Başkan Şener Söğüt, “Gençlerimizi sporla buluşturmak istiyoruz. Beden terbiyesi ve sağlık için önemli. Spor akademilerimizde 4 binin üzerinde genç ve çocuğumuz var. 15 farkı branştan istediğinizi seçebilir ve eğitiminizi alabilirsiniz. Tesis sayısı noktasında da her geçen gün yenilerini ekliyoruz” dedi.

DAİMA YANINIZDAYIZ

“Gençlerin daima yanındayız” diyen Başkan Şener Söğüt, “Okuyan, düşünen, sorgulayan bireyler olun. Başladığınız bir işi mutlaka neticelendirin. Her alanda kendinizi geliştirin. İnşallah ülkemizin müreffeh yarınlarında gençlerimiz söz sahibi olacak” dedi. Başkan Şener Söğüt daha sonra öğrencilerden gelen soruları tek tek cevapladı. Karşılıklı sohbet şeklinde gerçekleşen buluşma, oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

 

Benzer Haberler