Kültürel
17 Aralık 2020

Başkan Söğüt, “30 Yıllık Hasret Sona Erdi”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nu ve Körfez Azerbaycan Kültür ve Spor Kulübü Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Söğüt, “30 yıllık hasretin sona ermesi sonrası sevincimizi paylaşmak istedik” dedi.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu’nu ve Körfez Azerbaycan Kültür ve Spor Kulübü Derneği’ni ziyaret etti. İlk olarak Federasyon Başkanı Bilal Dündar ve yönetimini Haydar Aliyev Kültür Evi’nde ziyaret eden Başkan Şener Söğüt, onur defterini imzaladı. Başkan Söğüt, “30 yıllık hasretin sona ermesi sonrasında sevincimizi paylaşmak adına ziyaretlerde bulunduk.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ

Özellikle işgal altındaki toprakların kurtuluşunda kahramanca ve büyük cesaretle adım atan Azerbaycan askerimizi kutlamak istiyorum. Bu tür başarılar kolay elde edilmiyor. 3 bine yakın şehidimiz var. Ama bu 3 bin şehidimizle birlikte 30 yıldır hasret kaldığımızı Karabağ topraklarımızın büyük kısmına kavuşmuş olduk.

KARŞIMIZDA KİMSE DURAMAZ

Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İki devlet, tek millet olarak bu süreçte Azerbaycanlı kardeşlerimizin Türkiye olarak her zaman arkasında olduk. Dualarımız onlarlaydı. Hamdolsun bugün zaferimizi kutluyoruz. Bir ve beraber olduğumuz sürece karşımızda hiçbir düşman duramayacaktır” dedi. Başkan Söğüt daha sonra Körfez Azerbaycan Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Eren Kazgan ve yönetimini ziyaret etti.

 

 

Benzer Haberler