Ekonomi
10 Aralık 2019

Balıkçı Barınakları İçin Onay Geldi

Yarımca ve Tütünçiftlik sahilinde yapılacak olan balıkçı barınakları için bakanlıktan onay geldi, plan çalışmaları için ödenek ayrıldı. Başkan Söğüt, “Bu sen-ben değil, bizlerin başarısı” ifadelerini kullandı.

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün seçim beyannamesinde de yer alan ve su ürünleri yetiştiriciliğinin desteklenmesi amacıyla planlanan balıkçı barınakları hayata geçiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın Körfez Belediyesi’ni ziyaretinde de kendisine sunulan proje ile ilgili onay verildi, plan ve etüt çalışmaları için ödenek ayrımı gerçekleştirildi. Başkan Şener Söğüt de Su Ürünleri Yetiştiricileri Kooperatifi Başkanları ile birlik yöneticileri ile Tütünçiftlik sahilinde bir araya geldi.

BİRLİKTE KARARLAR ALDIK

Birlik yöneticileri ve kooperatif başkanları Başkan Şener Söğüt’e projenin her sürecinde yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ederken, Başkan Şener Söğüt, “Sürekli olarak sizlerle bir araya geldik ve projenin her adımında birlikte kararlar aldık. Göreve gelmeden önce de talepleriniz doğrultusunda seçim beyannamemize bu projeyi koyduk. En son da bakanımızı belediyeye davet ettiğimizde kendisine sunduğumuz 3 projeden biri balıkçı barınaklarıydı.

BAKANIMIZIN EMEĞİ BÜYÜK

Daha sonra kendilerine bilgi notu gönderdik, gerekli yazışmaları yaptık. Bölge Müdürümüz de sağ olsunlar bizi ziyaret etti, birlikte incelemelerde bulundu. Bu çalışmaların neticesinde önceki güzel bir haber aldık. İlk etapta projelendirilmesi, etütlerinin yapılması, planlara işlenmesi ile ilgili ödenek ayrıldı. 6 aylık bir zaman zarfında bu çalışmalar bittikten sonra yatırım programı süreci başlayacak.

BEN-SEN DEĞİL, BİZ BAŞARDIK

İnşallah balıkçı barınaklarımızı ilçemize kazandırmış olacağız. Buradaki en büyük başarı sizlerin. Böyle bir güzelliği ilçemize kazandırmak istiyoruz. Denizle olan ilişkimizin biraz daha güçlenmesini arzu ediyoruz. Bunun yolu da balıkçı barınaklarından geçiyor. Sizler talep edeceksiniz bizler de koşturacağız, çalışacağız ve ilçemizi güzelleştirmeye gayret edeceğiz. Hep ifade ediyoruz; Birlikte yöneteceğiz, birlikte istişare edeceğiz” dedi.

150 VE 160 METRELİK MENDİREKLER

İlk etapta Tütünçiftlik ve Yarımca Atalar Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan balıkçı barınakları için plan çalışmaları da başladı. Atalar Mahallesi’ndeki barınak 150 metre rıhtıma sahip olacak ve 38 metre çekek yeri bulunacak. Tütünçiftlik sahilindeki balıkçı barınağı 160 metre uzunluğunda olacak. 

Benzer Haberler