Spor
16 Aralık 2020

Amatör Spor Kulüplerine Desteğimiz Sürecek

Körfez Belediyesi, ilçe genelindeki amatör spor kulüplerine yardımlarını sürdürüyor. Başkan Şener Söğüt, “Tesisleşmeden malzeme ve lojistik gibi birçok konuda amatör spor kulüplerine verdiğimiz desteği her sene arttırarak devam ettiriyoruz” dedi.

Körfez Belediyesi tarafından amatör spor kulüplerine yapılan yardımlar sürüyor. İlçedeki spor kulüplerine 2019 yılında 500 bin TL destek sunan Körfez Belediyesi, bu yıl da bu rakamı yüzde 10 arttırmıştı. Bu kapsamda son olarak 5 amatör spor kulübüne 8’er bin liralık destekleri teslim edildi. Başkan Şener Söğüt, 5 kulüp yöneticilerine yardımları teslim ederken, desteklerinin her yıl artarak devam edeceğini belirtti.

HER SENE ARTTIRIYORUZ

Körfez Hereke Nuh Çimento Kürek Spor Kulübü, Körfez Uzak Doğu İhtisas Spor Kulübü, Uzakdoğu Savunma Sanatları Spor Kulübü, Kocaeli Karakuşak Savunma Sanatları Spor Kulübü ve Körfez Yarımca Yelken ve Su Sporları Kulübü yöneticilerine desteklerin tesliminde konuşan Başkan Şener Söğüt, “Tesisleşmeden malzeme ve lojistik gibi birçok konuda amatör spor kulüplerine verdiğimiz desteği her sene arttırarak devam ettiriyoruz” dedi.

HER GENCİMİZE DOKUNACAĞIZ

Başkan Söğüt, “Her çocuğumuza ve gencimize sporla dokunmak istiyoruz. Bunda da en önemli aracı siz amatör spor kulüplerimiz. Tesisleşme noktasında da önemli adımlar atıyoruz. Mahalli tesislerimize de tek tek hayata geçirdiğimizde, kentimizin her mahallesinde ki çocuğumuza ve gencimize dokunmamız kolaylaşacak” dedi. Spor kulübü yöneticileri de Başkan Söğüt’e teşekkür etti.

 

Benzer Haberler