Saygıdeğer Körfez'li Hemşehrilerim,


Dünyanın değişmesine paralel olarak ülkemizde de artık eskisi gibi durağan ve içe kapanık bir yönetim anlayışının yürümeyeceği apaçık ortaya çıkmıştır. Bu gerçeği göz ardı etmeden hayata ve insana dair yeni bir anlayış, yeni bir ufuk ve yeni bir hizmet biçimi oluşturmanın zamanı gelmiştir. Biz evvela böylesi kuşatıcı bir perspektifle insanı ve mekanı değerlendiriyoruz.
Değerli Körfez'liler,
Yeryüzünde sorumluluk taşımayan insan yoktur. Herkesin insan olması hasebiyle yerine getirmek zorunda olduğu sorumluluklarının yanı sıra bir de hayatın çeşitli alanlarında görev almış olmalarından kaynaklanan sorumlulukları vardır. İşte biz, sizin görevlendirmenizle, farklı bir alanda yani yaşadığımız bu ilçenin yönetimi gibi ağır bir sorumluluk anlayışı gerektiren alanda görevli bulunuyoruz. Bilmenizi isterim ki bizler, bilinci açık, ufku geniş, iradesi sağlam ve idraki keskin bir şekilde size ve yaratıcıya hesap verme şuuru içinde bir sorumluluk anlayışına sahibiz. Bu yüzdendir ki kendimizi ve sizi kandırmakla, oyalamakla kaybedeceğimiz zaman yoktur.
Sevgili Hemşehrilerim,
Sık sık değişimden ve yenilikten bahsetmemin sebebi, bu unsurların hayatımızın her anını kuşatmış olmasından kaynaklanıyor. Bu değişim ve yenilenmeden insan, doğa, şehir, kültür, siyaset, ekonomi ve daha bir çok alan doğrudan etkileniyor. Dolayısıyla değişimin açısının çok geniş olduğunu görüyoruz ve böyle bir açıyla Körfez'i değerlendiriyoruz. Amacımız Körfez'i bu değişimleri ve yenilikleri yaşayan, bunlara müdahil olan belirleyici bir noktaya çıkarmaktır.
Belediyelerin yapmakla yükümlü oldukları zorunlu ve rutin çalışmaların dışında Körfezde, insanımızın fazlasıyla hakettiğine inandığımız çok daha geniş ve farklı bir hizmet anlayışını uygulamaya koyduk. Bu öncelikli olarak kentin temel altyapı sorunlarının çözümünü zorunlu kılan bir hizmet anlayışıdır. Bu sebepledir ki, geçen süre içerisinde bu çalışmalara öncelik verdik ve büyük çoğunluğunu tamamladık. Bunların içinde dere ıslahları, su ve kanalizasyon şebekelerinin onarımı ve yeni eklemeler yapılması, arıtma tesislerinin faaliyete geçirilmesi, bazı mahallelerimizde elektrik kablolarının yer altına alınması, çöp düzenleme alanının oluşturulması ve daha bir çok çalışma bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak yolların büyük kısmının asfaltlanması, parke ve bordur çalışmaları ve bu çalışmalarda şimdiye kadar hep ihmal edilmiş olan estetik unsurun ön plana çıkarılması, İlimtepe ile ilgili olarak başta yol problemi olmak üzere bir çok problemin çözülmüş olması, her mahalleye birden fazla çocuk parkı yapılması bu çalışmalardan ilk etapta aklıma gelenlerdir. Ayrıca tamamlanmış olan Yarımca Kültür Merkezi, çok yakında temelini atacağımız Tütünçiftlik Kültür Merkezi, sahil inşaat ve çalışmaları projelerimizin somutlaşmış başka örnekleridir.
Büyük işleri kısa zamanlara sığdırabilme amacıyla devam eden yoğun çalışmalarımızın meyvelerini alıyor olmak bizleri sevindirdiği gibi sizleri de mutlu ettiğine inanıyorum. Sık sık yapmaya çalıştığım esnaf, dernek, çarşı- pazar ziyaretlerimde bunu görüyor ve yaşıyor olmak beni heyecanlandırıyor. Ayrıca Körfezin geleceği adına beni daha da umutlandırıyor.
Biz yaptıklarımızın yeterli olmadığının farkındayız. Geçmişin bıraktığı engelleyici mirası kendimize bahane kılmadan çalıştık ve çalışıyoruz. Hem de ilk günün heyecanıyla...
İlçemizi kendimizden bir parça görerek yaşamaya ve daha da yaşanır kılmaya dair çaba ve gayretlerimiz hep devam edecek. Kentimizi birkaç yönüyle değil tüm yönleriyle bir bir kent kılmaya çalışıyoruz. Kültürü, doğası, sanayisi, konumu, nüfusu, ulaşımı, denizi ve daha bir çok yönüyle..
Sevgili Körfez'liler,
Sizinle paylaşmak istediğim çok fazla şey var. Ancak hepsini burada ifade etmem mümkün değil. Zaten bu sitede artık hizmetlerimizi, çalışma ve projelerimizi daha yakından takip etme imkanınız olacak. Bilmenizi istediğim bir şey var ki o da; bizim gelip geçici bu kentin ise kalıcı olduğudur. Çocuklarımızın daha güzel ve temiz bir Körfezde yaşamayı hakkettikleri konusunda sanırım hepimiz hemfikiriz.
Ben tüm güzelliklerin bizimle, kentimizle ve ülkemizle olmasını diliyor, sizleri en içten duygularımla selamlıyor, saygılar sunuyorum.

Körfez Belediye Başkanı
Şener SÖĞÜT

1975 yılında Muş’ta doğdu, aslen Gümüşhaneli’dir. 40 yıldır Körfez İlçe'de ikamet etmektedir...

Devamını Gör   

Haberler

“Gönül Belediyeceliğini” Körfez’de gönüllere nakış nakış işlemek için yola çıktık.

Başkan Söğüt’ten Okul Z...
  • 2021-10-18 12:18:02

Başkan Söğüt, “Birlikte Bu Kenti Yöneteceğiz”Körfez Erzurumlular Derneği yönetimi ve üyelerle bir araya gelen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Birlikte bu...

Kültürel
Başkan Söğüt’ten Okul Z...
  • 2021-10-19 10:36:48

Başkan Söğüt’ten Muhtarlar Günü MesajıKörfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Söğüt, “Mahallelerimizde gelişimi güçlü iş birliği ile sağl...

Kültürel
Başkan Söğüt, “Türkiye Eski Türkiye Deği...
  • 2021-10-21 11:32:39

Başkan Söğüt, “Türkiye Eski Türkiye Değil”Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, STK ziyaretleri kapsamında Körfez Bayburtlular Derneği’ni ziyaret etti. Sohbet ortamındaki buluşmada yerel ve ülke günd...

Kültürel

HEDEFİMİZ MUTLU BİR KÖRFEZ

Belediye Başkanlığı makamı, çözüm üretme makamıdır. Bu kentin omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun bilinci ile çalışıyoruz. Varlığımızı temellendirdiğimiz yer, halkımızın birliğidir.